B tým SK Pardubiček postoupil do 1 B třídy

Po téměř roce splnění cíle a postup do 1 B třídy Pardubického kraje

Před 2,5 rokem seděli 3 kamarádi na soustředění dorostu u karet a v rámci dobré nálady nadhodili , že je škoda vychovávat dorostence , kteří pak budou hrát 3 třídu . Dohodli se , že se budou podílet na postupu B týmu do OP a následně tam padnul i smělý plán že do 3 roků postoupí B tým do krajské B třídy. Po dvou a půl letech se to stalo skutečností.

Dlouhá cesta soutěžním ročníkem 2023-2024 byla úspěšná a na jejím konci mohl B tým slavit postup . Tato dlouhá cesta začala 13.8.2023 vítězstvím s Rovní a končila 16.6.2024 , kdy v posledním kole dokázal B tým zvítězit nad svým protivníkem s Holic a potvrdil tak postup do 1.B třídy Pardubického kraje. Už po podzimní části celek tvořený většinou hráči do 23 let ( Blue team ) figuroval na prvním místě . Poměrně snadný podzim se na jaře změnil na poměrně velkou dřinu . Z týmu odešly rychlonohé spojky a navíc se dlouhodobě zranil Dojčan a tím se trochu rozpadla úderná síla , která většinu soupeřů na podzim válcovala. Modří vyhrávali , ale poměrně to skřípalo . Několikrát nás Sezemice z prvního místa sesadily a tak jsme museli čekat na jejich ztráty , aby jsme se na trůn zpátky vrátili.

Podzim ve výsledcích : Roveň - B tým 0:1 , B tým - St. Máteřov 2:0 , Křičeň - B tým 2:2 , B tým - Dříteč 2:0 , B tým - Ostřešany 9:0 , B tým - Újezd 1:1 , B tým - Rohoznice 2:1 , Chvojenec - B tým 0:2 , Srch - B tým 3:1 , Mikulovice - B tým 0 : 2 , B tým - Sezemice 2:0 , Dražkovice - B tým 0:3 , B tým - Holice B 2:1

V jarní části soutěže jsme získaly z 13 utkání 32 bodů při skóre 31 : 8 . Body jsme ztratili s Křiční , Újezdem za remízy a jen jedna prohra v celé soutěži a to s celkem Srchu.

Jaro bylo z výše uvedeného lehce horší . Většinu soupeřů jsme přehrávali , ale zkrátka šance , které jsme si vytvořili neproměňovali a tak většinou se rozhodlo až v samém závěru utkání o našem vítězství. Tým podržel střelecky kapitán Filip Krejčí který v 11 utkáních do kterých nastoupil dal 10 gólů. Druhým atributem úspěchu byla skvělá defenzíva vedená stopérem Kolečkem a podpořená velmi dobrými výkony 16 golmana Veselého , který v 11 zápasech do kterých nastoupil dostal jen 3 branky.

Na celkovém úspěchu se podílelo 42 hráčů ( 24 hráčú B týmu , 8 dorostenců a do posledních kol naskočilo i několik hráčů A týmu ). Všem jenž si vydobyli postup je třeba poděkovat a po oslavách přijde zase čas přípravy a to už na krajské boje. Tak ať se v kraji daří.

logo-enteria
logo-enteria
logo-enteria
logo-enteria
logo-enteria
logo-enteria