Finálový turnaj pro rok 2021/2022 se konal 5.6. v Ústí nad Orlicí

Sestava

Haltuf, Vykoukal, Čermák, Eichler, Cejnar, Biath, Černý, Smolík Daniel, Stojánek Jakub, Dočkal, Douda

Základní skupina

SK - Svitavy 1:1 (Biath)

Do prvního utkání jsme vstoupili extrémně rozhození, kdy se bohužel pořadatelům a Chrudimi podařilo vytvořit ohromný zmatek, na jakém hřišti se hraje a s kým. Tak se nám Chrudim rozcvičovala na našem hřišti "B" již v 9:20 ač měli hrát na hřišti "A" až v 9:40. My jsme se tudíž absolutně nedokázali zkoncentrovat na prvního soupeře ze Svitav, kterého běžně porážíme a rychle a zbytečně jsem inkasovali na 0:1. najednou začali být kluci nervózní a soupeř hrál s námi první polovinu utkání velmi vyrovnanou partii, až posledních asi 6minut jsme soupeře zatlačili a minimálně zaslouženě srovnali.

SK - Letohrad 3:1 (Cejnar, Vykoukal, Douda)

Druhé utkání již bylo "v pohodě", protože kluci byli rozehraní, soustředění a nakonec třetí tým v naší tabulce jsme celkem jasně přehráli díky třem krásným brankám.

SK - Moravská Třebová 3:0 (Stojánek, Eichler, Dočkal)

Vcelku jednoznačné utkání na jednu branku, kdy se kluci konečně začali radovat i z branek a vymysleli si oslavy gólů, tak to má být. Toto utkání nám dalo zase trochu klidu do těžkých utkání co nás ještě čekala.

SK - Pardubice 3:2 (Biath, Stojánek, vlastní)

Všechna čest Pardubicím, že přijeli se slabším výběrem, ať si kluci zahrají, tak by to mělo být u těchto velkých klubů. Z počátku byli Pardubky lepší, kluci byli připrděný a zbytečně jsme inkasovali. Ale od páté minuty jsme byli lepším týmem a i když jsme prohrávali 1:2 ještě dvě minuty před koncem, tak to kluci nevzdali a v posledních vteřinách utkání otočili!

SK - Lanškroun 2:1 (Dočkal, Biath)

Toto utkání jsme zvládli velmi dobře a až v závěru jsme inkasovali na 1:2, díky tomuto výsledku jsme již jasně postoupili ze skupiny a do posledního utkání ve skupině jsme mohli nastoupit s klidnou hlavou.

SK - Ústí n/O + Libchavy 0:2

Tomuto utkání opět předcházelo pár kuriózních okamžiků a trochu si zde popláču jako trenér :D Ač jsme před utkáním seděli na střídačce "po sluníčku" a již jsem klukům říkal sestavu, tak se na naší půlku navalili se zpožděním soupeři a začali se k našemu údivu rozcvičovat. S frází moudřejší ustoupí jsme teda přešli na druhou polovinu. Oba týmy měli žluté dresy a když za námi přišel trenér, že si máme střihnout o rozlišováky, tak jsem se zeptal, zda když nám nevzali půlku tak zda by si je jako domácí neměli vzít (což je běžné, mě by v Pardubičkách nikdy nenapadalo dát soupeři rozlišovák). Byl jsem osočen, že na té půlce byli první (ač trenér přišel asi až minutu po tom, co jeho hráči :D ). Dále je škoda, že pořadatelé neměli více herních míčů, protože kolem stadionu je atletická dráha a z patnácti minut se pět minut běhalo pro míč, to mě teda vytáčelo víc, než chybné přihrávky našich kluků.

Utkání jsme pak jednoduše nezvládli a soupeř vlastně i zaslouženě vyhrál, my jsme zase v hlavách řešili drobnosti jako jak píská rozhodčí a že máme rolišováky nebo já nevím co. To je špatně, na tom musíme hodně pracovat.

Zápasy o umístění

Díky našim dobrým zápasům ve skupině jsme se dostali na druhé místo (o skóre) za Svitavy, což nás mohlo ohromně mrzet, protože jsme s nimi byli ke konci jasně lepší a sám trenér mi po zápase nevěřícně říkal, že nechápe, jak nás mohli poprvé v sezóně připravit o body :-) a závěrečný kolaps s Ústím nás odsoudil na druhou pozici.

SK - Česká Třebová 1:5 (Dočkal)

Třebová byla podle mě nejlepším týmem na turnaji, kluci od nich hráli velmi dobře a zaslouženě celý turnaj nakonec vyhráli. Ale každý může porazit každého a my jsme v utkání díky brance Dočkala šli do vedení a soupeře překvapili. Pak se ale ukázala kvalita soupeře a my jsme se museli rychle zkoncentrovat na zápas o medaile.

SK - Chrudim 1:3 (Dočkal)

S Chrudimí jsme bohužel udělali dvě fatální chyby, za které nás nemilosrdně potrestali. Jinak si dovoluji říct, že jsme po celé utkání byli opticky lepším týmem, jen jsme nedokázali vstřelit branku. Důkazem budiž, že za mnou přišel hlavní pořadatel, když bylo asi pět minut do konce, že pak bude slavnostní vyhlášení tří prvních týmů a že si máme přijít pro medaile pod tribuny. No řekl jsem mu, že dva nula prohráváme a on se hrozně divil :D

Hodnocení trenéra

Za mě super výsledek a super výkon kluků. Budu kritický k našim útočníkům, přišlo mě, že se celý turnaj hledají a nemohu jako trenér najít souhru a harmonii mezi dvěma dvojicemi.

Musím obrovsky pochválit všechny čtyři naše obránce:
Čermák, Eichler, Vykoukal a Cejnar, podle mě kluci patřili společně s Biathem k tomu nejlepšímu, co bylo v Ústí k vidění
, hlavně za Cejnyho jsem moc rád, protože je to tak ohromný univerzál, že nikdy nevíme kam ho dát, zda do brány a nebo do útoku :-)

Kluci zažili ohromně těžký den, kdy hráli 8 utkání !!! Za extrémního počasí. Ale i tady si dovolím podotknout, že snad jen dva týmy, měli na tomto turnaji dvě pětky na střídání jako my. Je to naše ohromná síla především v normálních utkání, kde se hraje 2x18minut, že máme v Pardubičkách přibližně 18 dětí (2011 a 2012), kteří z fleku mohou hrát vyrovnaně za "A" tým. Naopak většina soupeřů měla v Ústí třeba jen dva nejlepší kluky na střídání a střídali to minimálně, protože přeci jen zápas 1x15minut se dá takto zvládnout.

Nás ještě může hřát vědomí, že ve stejný den hráli mladší žáci v Letohradu, kam jsme poslali své dva velmi kvalitní hráče Kalužu s Wawrzacem, kdyby kluci šli za nás do pole, tak bychom turnaj podle mě mohli i vyhrát. Ale já jsem na druhou stranu moc rád, že si to odehráli a odbojovali kluci, kteří jsou celoročně součástí starší přípravky a né mladších žáků (jak jsem již psal, Pardubice to také mohli nabouchat, ale mělo by to smysl?).

Děkuji všem hráčům a všem rodičům za toto poslední vystoupení jako starší přípravky SK Pardubičky pod mým vedením.