1 - 3

SK Pardubičky

team logo

Fakta

Branky - 54. Beran - 9. Havelka, 69. Markl, 88. Krejčí Rozhodčí - Linhart (Svoboda, Svědiroh) ŽK - 1:3 ČK - 1:0 (32. Kosina) Diváci - 110

Sestava

Číža - Froš, Špidlen, Bažant, Norek - Havelka (75. Tuťálek), T. Svoboda (46. Pospíšil), Bobek, Štědrý - Valenta (66. Markl), Krejčí

Úvod utkání v Moravanech byl velmi rychlý. V 9. minutě se míč od Krejčího odrazil k volnému Havelkovi a ten pohodlně prostřelil domácího brankáře - 0:1. Ve 22. minutě mohlo být ještě veseleji, když Valenta našel za obranou Havelku, ten poslal míč pod sebe do ideálního prostoru, domácí brankář míč jen vyrazil, ale nikdo z dobíhajících hráčů nebyl poblíž. Ve 27. minutě zahrozili také domácí, když se po prodlouženém míči hlavou, dostal za naši obranu Formánek, ale v sólu mířil jen slabě do Číži. Zlomovým bodem v utkání se zdála být 32. minuta, kdy po nešetrném faulu na T. Svobodu musel předčasně do sprch domácí Kosina.

Hned v úvodu druhé půle odcentroval Štědrý, míč si našel Krejčí, ale střelou z první našel jen domácího brankáře. Uběhla pouze minuta a Krejčí po individuální akci na pravé straně předložil míč ve vápně Valentovi, ten ale v 100% šanci zcela selhal a míč poslal jen slabě do rukou Metelky. V 50. minutě se po přímém kopu dostal k hlavičce domácí J. Lukas, ale svůj pokus namířil jen do Číži. O dvě minuty déle zahrávali domácí rohový kop a obrana si opět vybrala slabší moment, 100% šanci domácích ale dokázal Číža fantasticky vyrazit. Domácí však zahrávali další rohový kop, po něm se ještě k centru ze strany dostal Lukas a Beran nadvakrát propasíroval míč za záda Číži - 1:1. V 63. minutě našel Havelka Norka, ale jeho tvrdí střela z hranice vápna proletěla nad brankou domácích. V 69. minutě si oba hráči role vyměnili. Norek prostrčil na levé straně míč Havelkovi, ten poslal míč do vápna, kde ho domácí brankář pouze vyrazil a dobíhající Markl vrátil vedení na naši stranu - 1:2. V 80. minutě se v obrovské šanci objevil Špidlen, ale po přímém kopu Norka poslal svůj hlavičkový pokus pouze nad branku. Definitivní rozhodnutí přišlo v 88. minutě, kdy si parádně zahraný přímý kop Norka našel Krejčí a hlavou nekompromisně upravil na konečných 1:3

Ohlasy trenérů

Miroslav Semerád (hrající trenér Moravan):

„I přesto, že jsme brzy hráli v deseti, tak jsme podali velmi bojovný výkon a sahali jsme minimálně po bodu. Opět ale rozhodlo rozmezí mezi šedesátou a sedmdesátou minutou, kdy jsme inkasovali.“

Tomáš Mrázek (trenér Pardubiček):

„Do utkání jsme vstoupili přesně tak, jak jsme chtěli. Díky aktivnímu přístupu jsme šli velmi rychle do vedení. Jenže poté naše hra začala nepochopitelně upadat a zlomovým bodem se nakonec ukázalo vyloučení domácích. Upustili jsme od aktivity a svými chybami jsme domácím darovali půdu pod nohami. Ti nakonec po zásluze v 54. minutě vyrovnali a následných deset minut udávali tempo hry. My jsme následně vystřídali a hru oživili. Přidali jsme další dvě branky a zápas vyhráli. Tři body bereme a jsme za ně rádi, ale druhá půle byla z naší strany velmi špatná.“