Bažant vystřelil v poslední minutě zasloužený bod

( 1-0 )

SK Pardubičky

team logo

Fakta

Branky - 1. Salfický - 90+3. Bažant Rozhodčí - Valenta (Pagáč, Morávek) ŽK - 2:4 Diváci - 250

Sestava

Zahradník - Froš, Bažant, Menšl, Vosyka - Markl, Šindelář (46. Gering), Vaníček (71. Štichauer), Němec, Vojtěch - Havelka (79. Tuťálek)

Hodnocení trenéra Tomáš Mrázka:

,,Hned v 10. vtěřině zápasu jsme zbytečně darovali domácím rohový kop a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme, po hlavičce Salfického, 0:1. Gól nás nepochopitelně na dvacet minut zcela zmrazil a nebyli jsme schopni prakticky ničeho. Chyběl pohyb, bojovnost a přesnost. Až od dvacáté minuty se naše hra začala zlepšovat a vyrovnat mohl záhy Vosyka, jehož pokus orazítkoval břevno. V úvodu druhé půle nejprve spálil obrovskou šanci Havelka a pak přišel jeden ze zlomových momentů zápasu. Markl se ocitl za zády domácího obránce a mířil by zcela sám na bránu, a tak domácí hráč zatáhl za záchranou brzdu a celou situaci přerušil. Bohužel k obrovskému překvapení, snad všech přítomných, vytáhl hlavní rozhodčí pouze žlutou kartu... I nadále jsme domácí nepouštěli prakticky za polovinu hřiště, ale gól jsme nebyli schopni vstřelit. Když už se zdálo, že domácí hubené vítezství uhájí, postavil se v 93. minutě k přímému kopu Štichauer, našel hlavu Bažanta a ten poslal míč obloučkem za záda domácího brankáře. Spravedlnost tak nakonec nebyla slepá a my jsme si odvezli, z velmi nervózního zápasu, zcela zasloužený bod.´´