A-tým po týdenní pauze navázal na skvělý úvod soutěže a Litomyšli nasázel bůra.

0 - 5

SK Pardubičky

team logo

Fakta

Branky - 10. Menšl, 13. Vaníček, 19. Štichauer, 23. Svatoň, 60. Markl Rozhodčí - Hořínek (Frank, Kovář) ŽK - bez karet Diváci - 90

Sestava

Číža - Vosyka, Bažant, Menšl, Metelka (55. Vojtěch) - Tuťálek, Vaníček (68. Šindelář), Štichauer, Němec (63. Pilař), Markl (70. Havelka) - Svatoň (76. Müller)

Hodnocení Tomáše Mrázka, trenéra A-týmu:

,,Po nucené týdenní přestávce jsme byli zvědaví, zda dokážeme navázat na skvělý start do soutěže, a to především v nasazení a bojovnosti. Navíc jsme zajížděli na půdu Litomyšle, kde se nám v minulosti příliš nedařilo. Od úvodního hvizdu však bylo jasné, že kluci půjdou za dalšími třemi body zcela rázně. Po krásných gólech, kdy především bomba Vaníčka by mohla kandidovat na gól roku, jsme po pětadvaceti minutách vedli 4:0 a bylo rozhodnuto. Nutno říct, že další šance jsme proměnit nedokázali, a tak je, ke vší úctě k soupeři, konečný výsledek zápasu k domácím ještě hodně milosrdný. Na druhou stranu nás mrzí následné polevení v koncentraci a v nasazení. Po skvělém úvodu přišlo uspokojení a až příliš viditelné zvolnění tempa. V dalším anglickém týdnu, který nás nyní čeká, se dá ale toto polevení trochu pochopit. Již ve středu totiž na domácím hřišti přivítáme Moravskou Třebovou´´.

Hodnocení Martina Haška, trenéra Litomyšle:

„Derniéra na našem stadionu, který čeká celková rekonstrukce, se nám vůbec nepovedla. Hosté z Pardubiček přivezli kolotoč a my se na něm točili takřka celý první poločas. S rychlým a důrazným soupeřem jsme si nedokázali poradit v žádném ohledu a v rozmezí 10. až 23. minuty obdrželi čtyři branky. Pardubičky pro nás byly zatím nejsilnějším protivníkem. I přes nepříznivé výsledky půjdeme do dalších utkání se vztyčenou hlavou,“