1 - 8

SK Pardubičky

team logo

Fakta

Branky - 82. Marek - 15., 34. a 80. pen. T. Svoboda, 3. a 26. Valenta, 6. Froš, 38. Tuťálek, 39. Krejčí Rozhodčí - Šob (Pešava, Jiříček) ŽK - bez karet Diváci - 110

Sestava

Zahradník - Froš, Bažant, Martan, Norek - Štědrý (75. Vojtěch), T. Svoboda, Pospíšil (Bobek), Tuťálek (64. Havelka) - Valenta, Krejčí

Úvod utkání v Proseči byl rychlý jako blesk. Již ve 3. minutě prostrčil Krejčí míč na Valentu, který po kličce domácímu brankáři zamířil z úhlu levou nohou přesně - 0:1. Neuběhly ani tři minuty a Martan nádherným dlouhým pasem za obranu našel nabíhajícího Froše, který tvrdou ranou pod břevno přidal druhý gól - 0:2. 15. minuta přinesla další gólovou radost. To se k míči na rohu vápna dostal T. Svoboda a křížnou technickou střelou vymetl šibenici - 0:3. Ve 23. minutě posunul míč Pospíšil na Froše, ten následně odcentroval do vápna, kde ve 100% šanci napálil Krejčí pouze nohy domácího brankáře. O 3 minuty déle se po rohovém kopu dostal šťastně k míči Pospíšil, geniální přihrávkou poslal do sóla Valentu a ten si již věděl rady - 0:4. Až ve 33. minutě se do první šance dostali také domácí, Zahradník ale po centru na zadní tyč, dokázal hlavičku domácího hráče zneškodnit. Ve 34. minutě předložil z pravé strany míč Štědrý T. Svobodovi a pro něj již nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do sítě - 0:5. Ve 38. minutě přenechal Krejčí míč T. Svobodovi, ten po kličce brankáři poslal přihrávku pod sebe a Tuťálek s velkou dávkou štěstí zvýšil na 0:6. Neuběhla ani minuta a míč putoval po ose Štědrý - Valenta - Krejčí. Posledně jmenovaný pak upravil na 0:7.

Úvod druhé půle patřil domácím, když v 52. minutě dokázal Zahradník fantasticky zlikvidovat, po rohovém kopu, hlavičku jednoho z útočníku. Následnou dorážku do odkryté klece pak vykopl z brankové čáry Martan. V 54. minutě napřáhl ze vzdálenosti 20 metrů Tuťálek, ale domácí brankář byl tentokrát proti změně skóre. V 66. minutě odcentroval Havelka a Štědrý tvrdou ranou vyprášil domácímu brankáři rukavice. V 70. minutě se po rohu Havelky dostal ke střele Valenta, ale křížně mířil jen těsně vedle. V 75. minutě po krásné kombinaci na pravé straně odcentroval do vápna Froš, Svoboda ale branku hlavou přestřelil. V 79. minutě byl ve vápně nedovoleně zastaven Havelka a pískal se pokutový kop. K němu se postavil T. Svoboda a zkompletoval svůj hattrick - 0:8. V 81. minutě prostrčil Norek na Havelku, po jehož přihrávce se ve vápně dostal k míči debutant v dresu A-týmu, dorostenec Tadeáš Vojtěch, jenž ale z dobré pozice mířil pouze slabě do brankáře. O minutu déle pak Vojtěch ve vápně přidržel domácího hráče a penalta se pískala i na druhé straně. K ní se postavil domácí Marek a od břevna poslal míč do sítě - 1:8.

HODNOCENÍ TRENÉRA TOMÁŠ MRÁZKA

,,Konečně! Po dlouhé době jsme naplno bodovali a to díky snové první půli. Pět utkání v řadě jsme se neskutečně trápili v koncovce a zdá se, že se nad námi fotbalový pánbůh konečně slitoval. V první půli nám vyšlo prakticky vše a po zásluze jsme vysoko vedli. Nutno podotknout, že skóre 0:7 bylo pro domácí ještě hodně milosrdné. Po změně stran se hra již uklidnila a góly padaly pouze z pokutových kopů. Za první poločas musíme před kluky smeknout. Fotbalové srdíčko totiž muselo všem fanouškům plesat.´´

Svoji premiéru v dresu A-týmu si odbyl dorostenec Tadeáš Vojtěch.